Serwis 24h 697 232 722

OTWARCIE NOWEJ LINII PRODUKCYJNEJ (PIROMETALURGII) W HUCIE MIEDZI GLOGOW

Z przyjemnością powiadamiamy Państwa o otwarciu nowej linii produkcyjnej w Hucie Miedzi Głogów. Otwarcia dokonał Prezydent Andrzej Duda. Na uroczystościach obecny był także Prezes naszej Firmy Wiesław Jasina.

Budowa nowej Pirometalurgii to przełom inwestycyjny zarówno dla KGHM jak i dla Polski. Nie ma na świecie drugiej tak wielkiej instalacji pieca zawiesinowego i elektrycznego.  Inwestycja w Hucie Miedzi Głogów rozpoczęta w 2010 roku, kosztowała 2,5 mld zł. Dzięki tej instalacji niższe będą koszty produkcji miedzi oraz emisja szkodliwych dla środowiska gazów. W ramach inwestycji w zakładzie „Głogów I” powstał kompleks hal dla pieców zawiesinowego  oraz elektrycznego. Wybudowano również min. budynek energetyczny wraz z turbiną elektryczną oraz suszarnię parową. Do końca roku nowa linia produkcyjna zostanie uzupełniona o tzw. prażak, czyli piec do prażenia koncentratu. W efekcie inwestycji powstała linia produkcyjna o wydajności 250 tys. ton miedzi „blister” (stop miedzi zawierający około 99 proc. tego pierwiastka) rocznie.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy bezpośrednio uczestniczyć w tak ważnej dla Polski i świata Inwestycji. Nasza firma, wraz z firmą Danfoss dostarczyła około 200 sztuk sprefabrykowanych specjalistycznych szaf z falownikami i filtrami, natomiast nasi fachowcy z działu serwisu dokonali uruchomień różnych typów aplikacji.